flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу Васильківського міськрайонного суду Київської області

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням зборів суддів

Васильківського міськрайонного

суду Київської області

від 31 березня 2025 року № 3

 

ЗАСАДИ

використання автоматизованої системи документообігу

Васильківського міськрайонного суду Київської області

 

  1. Автоматизована система документообігу Васильківського міськрайонного суду Київської області (далі – автоматизована система) функціонує
    відповідно Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 11 листопада 2024 року № 39 (далі – Положення), з урахуванням особливостей, визначених цими Засадами.
  2. Персональну відповідальність за забезпечення належної організації функціонування автоматизованої системи несе керівник апарату суду, а за забезпечення її належного технічного функціонування – визначений у встановленому порядку технічний адміністратор.
  3. Автоматизований розподіл судових справ між суддями (колегіями суддів) здійснюється з урахуванням спеціалізації суддів.

Автоматизований розподіл адміністративних справ, пов’язаних із виборчим процесом, процесом проведення референдуму, здійснюється між усіма суддями незалежно від їхньої спеціалізації. З урахуванням навантаження суддів судовими справами зазначених категорій зборами суддів можуть визначатись особливості автоматизованого розподілу таких справ.

За допомогою автоматизованого розподілу визначається також запасний суддя та слідчий суддя.

Відмова судді від отримання розподіленої в установленому порядку судової справи не допускається.

  1. У Васильківському міськрайонному суді Київської області діє спеціалізація суддів із здійснення цивільного судочинства, із здійснення адміністративного судочинства, із здійснення кримінального провадження, із здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх та з розгляду справ про адміністративні правопорушення. У визначеному законом порядку в суді обираються слідчі судді.
  2. Не розподіляються щодо конкретного судді, який відбуває у відпустку, відрядження (за наявності наказу голови суду), судові справи, що надійшли:

5.1. за чотирнадцять календарних днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить чотирнадцять і більше календарних днів. Таке правило застосовується один раз протягом календарного року для кожного судді у обраний суддею період незалежно від виду відпустки;

5.2. за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить від п’яти до тринадцяти календарних днів;

5.3. за один робочий день до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше п’яти календарних днів;

5.4. за три робочі дні до відрядження, якщо тривалість відрядження становить більше п’яти календарних днів;

5.5. за один робочий день до відрядження, якщо тривалість відрядження становить від одного до п’яти календарних днів.

  1. Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, враховуються при розрахунку коефіцієнта навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.
  2. Клопотання (скарги), які надійшли в межах одного кримінального провадження (за номером ЄРДР), розподіляються між всіма слідчими суддями.
  3. У разі розгляду справи у складі колегії суддів, автоматизованою системою визначається головуючий суддя відповідно до спеціалізації суддів. Після визначення головуючого судді автоматизованою системою визначається склад колегії суддів із числа суддів відповідної спеціалізації.

У разі відсутності достатньої кількості суддів відповідної спеціалізації для визначення складу колегії суддів участь у формуванні такої колегії беруть усі судді незалежно від спеціалізації.

Заміна судді, який входить до складу колегії суддів і не є головуючим суддею, у разі неможливості здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ (відсутній суддя) (тимчасова непрацездатність, відрядження, відпустка, обрання щодо судді запобіжного заходу з покладанням на нього обов’язків, які унеможливлюють здійснення ним правосуддя або участь у розгляді судових справ, та/або у випадку ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя тощо) здійснюється за вмотивованим поданням головуючого судді про заміну відсутнього судді в колегії у виключних випадках, якщо відсутність раніше визначеного судді зумовить порушення строків розгляду судових справ, передбачених відповідним процесуальним законом, або унеможливить у визначені терміни вирішити питання щодо продовження строку застосування запобіжного заходу стосовно обвинуваченого (підсудного), який утримується під вартою.

Заміна відсутнього судді, який входить до складу колегії суддів, здійснюється іншим суддею відповідно до запровадженої спеціалізації. У разі неможливості визначення судді для участі у колегії суддів відповідної спеціалізації, такий суддя визначається із суддів незалежно від спеціалізації.

  1. У разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав (судові справи, пов’язані з виборчим процесом чи референдумом, справи з приводу затримання іноземців або осіб без громадянства, клопотання з питань застосування запобіжного заходу, застосування заходів забезпечення кримінального провадження, надання дозволу на обшук чи огляд житла тощо) здійснюється головою суду між суддями відповідної спеціалізації за списком в алфавітному порядку, про що складається протокол неавтоматизованого розподілу справ між суддями. До протоколу неавтоматизованого розподілу справ між суддями додається акт, складений керівником апарату суду та відповідними працівниками апарату суду, із зазначенням дати надходження таких матеріалів і дати розподілу. У виключних випадках питання повторного автоматизованого розподілу справи вирішується зборами суддів.
  2. 10. У разі настання обставин, які унеможливлюють участь судді у розгляді судових справ, що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, якщо це питання не врегульовано цими Засадами або Положенням, це питання вирішується у кожному конкретному випадку рішенням зборів суддів за ініціативи головуючого судді (колегії суддів) або голови суду.
  3. Передача судової справи раніше визначеному судді (судді-доповідачу), незалежно від поточної спеціалізації такого судді, слідчому судді проводиться щодо:

- судових справ, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування судових рішень, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (про повернення, залишення без розгляду, відмову у відкритті тощо, крім ухвал про закриття провадження), а також судових рішень, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи;

- заяв або клопотань, що надійшли для вирішення питання про ухвалення додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- заяв про перегляд заочного рішення;

- заяв, клопотань, скарг, подань з процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень і здійсненням судового контролю за виконанням судових рішень, поданих до суду, що розглядав справу;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору в судовій справі, у якій відкрито провадження;

- заяв про відновлення втраченого судового провадження;

- заяв про забезпечення позову, доказів, поданих після подання позовної заяви;

- заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за виключенням випадків, визначених законом;

- позовних заяв, які надійшли після подання до суду заяви про забезпечення позову або доказів;

- справ про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- справ про адміністративні правопорушення, які поверталися суддею на доопрацювання;

- заяв про скасування заходів забезпечення позову;

- заяв про скасування судового наказу;

- заяв, клопотань, визначених частинами другою, третьою, сьомою статті 300 Цивільного процесуального кодексу України;

- клопотань про арешт майна, щодо яких постановлено ухвалу про повернення в порядку, передбаченому частиною третьою статті 172 Кримінального процесуального кодексу України.

  1. У разі відсутності судді судові справи, які надходять до суду та підлягають передачі такому судді в порядку передачі справи раніше визначеному складу суду, передаються відповідному судді після виходу останнього на роботу.

У разі визначення процесуальним законом стислого строку розгляду судової справи, закінчення строку дії запобіжного заходу тощо питання щодо необхідності здійснення повторного автоматизованого розподілу такої судової справи між суддями вирішується зборами суддів.

Якщо суддя, який ухвалив судове рішення, на час надходження судової справи відрахований зі штату або не має повноважень здійснювати судочинство, здійснюється повторний автоматизований судової справи між суддями.

  1. Голові суду надано повноваження відповідним наказом визначати:

- з числа слідчих суддів – чергових на вихідні та святкові дні для розгляду відповідних матеріалів, які надходять до суду у такі дні; у разі необхідності – суддів для розгляду заяв про відвід (самовідвід) у відповідних судових справах;

- з числа суддів – чергових на вихідні та святкові дні для розгляду справ, пов’язаних із виборчим процесом та процесом проведення референдуму, які надходять до суду у такі дні; у разі необхідності – суддів для розгляду заяв про відвід (самовідвід) у відповідних судових справах.

  1. Ці Засади набирають чинності з 01 квітня 2025 року.